Оголошення

Серцево-судинні хвороби і COVID-19: як зберегти життя пацієнта?

2020-04-30

Пацієнти із серцево-судинними хворобами під час епідемії COVID-19 опинилися в зоні особливого ризику. Ситуація ускладнюється ще й тим, що немає ані стратегії, ані специфічних препаратів для лікування цієї хвороби. Отже, запитань щодо особливостей ведення хворих кардіологічного профілю накопичилося чимало.

Видання «Ваше здоров’я» адресувало їх одному з авторів українського протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (СOVID-19)» (далі – Протокол), члену-кореспонденту НАМН України, завідувачу відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України» Олександру Пархоменку.

Читати далі

 

Огляд рекомендацій щодо ведення пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями в умовах пандемії

2020-05-18

О.І. Іркін, доктор мед. наук
О.М. Романова, канд. мед. наук
ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска» НАМН України»

  • Як лікувати вірусну інфекцію SARS-CoV-2
  • Які заходи необхідно здійснювати у зв’язку зі способом проникнення SARS-CoV-2 у клітину
    (? ІАПФ, БРА)
  • Як лікувати пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями в умовах пандемії, зокрема при невідкладних станах

Читати повністю

Гострий коронарний синдром зі стійкою елевацією сегмента ST

2020-06-04

Приклад корекції антиагрегантної терапії після розвитку фібриляції передсердь

О.М. Пархоменко, Я.М. Лутай, О.І. Іркін, С.П. Кушнір

Фібриляція передсердь, за даними різних досліджень, ускладнює 6–28 % інфарктів міокарда, часто асоціюється з тяжким ураженням лівого шлуночка і розвитком серцевої недостатності. Пароксизми аритмії можуть початися в будь-який момент, тривати від кількох хвилин до годин і навіть діб та зазвичай повторюються. Фібриляція передсердь прямо не загрожує життю, як шлуночкові порушення ритму, і легко переноситься у пацієнтів зі стабільною гемодинамікою. Однак згідно з даними двох систематичних оглядів розвиток фібриляції передсердь у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда є предиктором смерті від усіх причин, незалежно від тактики лікування і частоти рецидивування. Крім того, добре відомо, що фібриляція передсердь - це самостійний фактор ризику кардіоемболічних інсультів і нецеребральних емболій, а це безпосередньо впливає на прогноз пацієнтів. Поява фібриляції передсердь у пацієнта з гострим коронарним синдромом завжди потребує переоцінки ризиків і корекції антикоагулянтної і антиагрегантної терапії, що демонструє клінічний випадок, який розглядається у статті.

Читати повністю.

Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з Днем медичного працівника!

2020-06-20

У теперішній важкий, невизначений, непередбачуваний час світової пандемії професія медика набула особливого значення. Сьогодні тягар людського болю і страждань збільшився в рази, на лікаря дивляться ще з більшою надією. Тож усі разом ми мусимо подолати цю невимовно складну проблему і зберегти життя наших пацієнтів.

Читати повністю