Рекомендації ESC з діагностики та ведення пацієнтів з хронічними коронарними синдромами 2019
2020-04-01
На сайті www.ucardioj.com.ua у рубриці Новини опубліковано
2020-04-01
На сайті www.ucardioj.com.ua у рубриці Новини опубліковано
2020-04-30
Пацієнти із серцево-судинними хворобами під час епідемії COVID-19 опинилися в зоні особливого ризику. Ситуація ускладнюється ще й тим, що немає ані стратегії, ані специфічних препаратів для лікування цієї хвороби. Отже, запитань щодо особливостей ведення хворих кардіологічного профілю накопичилося чимало.
Видання «Ваше здоров’я» адресувало їх одному з авторів українського протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (СOVID-19)» (далі – Протокол), члену-кореспонденту НАМН України, завідувачу відділу реанімації та інтенсивної терапії ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України» Олександру Пархоменку.
2020-05-07
Позиція Всеукраїнської асоціації кардіологів України щодо серцево-судинних захворювань під час пандемії COVID-19 Читати далі
2020-05-18
О.І. Іркін, доктор мед. наук
О.М. Романова, канд. мед. наук
ДУ «ННЦ «Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска» НАМН України»
2020-06-04
Приклад корекції антиагрегантної терапії після розвитку фібриляції передсердь
О.М. Пархоменко, Я.М. Лутай, О.І. Іркін, С.П. Кушнір
Фібриляція передсердь, за даними різних досліджень, ускладнює 6–28 % інфарктів міокарда, часто асоціюється з тяжким ураженням лівого шлуночка і розвитком серцевої недостатності. Пароксизми аритмії можуть початися в будь-який момент, тривати від кількох хвилин до годин і навіть діб та зазвичай повторюються. Фібриляція передсердь прямо не загрожує життю, як шлуночкові порушення ритму, і легко переноситься у пацієнтів зі стабільною гемодинамікою. Однак згідно з даними двох систематичних оглядів розвиток фібриляції передсердь у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда є предиктором смерті від усіх причин, незалежно від тактики лікування і частоти рецидивування. Крім того, добре відомо, що фібриляція передсердь - це самостійний фактор ризику кардіоемболічних інсультів і нецеребральних емболій, а це безпосередньо впливає на прогноз пацієнтів. Поява фібриляції передсердь у пацієнта з гострим коронарним синдромом завжди потребує переоцінки ризиків і корекції антикоагулянтної і антиагрегантної терапії, що демонструє клінічний випадок, який розглядається у статті.
2020-06-20
У теперішній важкий, невизначений, непередбачуваний час світової пандемії професія медика набула особливого значення. Сьогодні тягар людського болю і страждань збільшився в рази, на лікаря дивляться ще з більшою надією. Тож усі разом ми мусимо подолати цю невимовно складну проблему і зберегти життя наших пацієнтів.
2020-10-27
На сайті www.ucardioj.com.ua у рубриці Новини опубліковано
2021-01-18
Шановні колеги!
Якщо у Вас виникла проблема доступу до статей на сайті, то читайте тут.
2021-10-05
В Українському кардіологічному журналі №4 за 2021 р. та на сайті www.ucardioj.com.ua у рубриці Новини опубліковано
Визначення високого ризику кровотечі в пацієнтів, яким виконують черезшкірне коронарне втручання: Консенсусний документ Академічного дослідного об’єднання щодо високого ризику кровотеч